Реал Сосиедад се върна на върха в Испания

Оярсабал бележи втория гол за Реал Сосиедад.

Отборът на Реал Сосиедад победи Уеска с 4:1 в мач от седмия кръг на испанското футболно първенство. Така баските оглавиха класирането в Ла Лига с актив от 14 точки, на точка пред Реал (Мадрид) и Гранада.

Уеска остана без успех от началото на сезона с 5 точки, като прекъсна серия от четири поредни равенства.

Микел Оярсабал откри резултата за домакините от дузпа в 35-ата минута, след като Пабло Мафео игра с ръка в наказателното поле.
В първата атака след почивката Рафа Мир с глава изравни след центриране от ляво на Хавиер Галан.

Само осем минути по-късно Оярсабал също с глава отново даде аванс на Реал Сосиедад след подаване от дясно на Андони Горосабел.
В последствие домакините оформиха успеха си с два бързи гола на Порту от малък ъгъл и на резервата Александър Исак след асистенции на Давид Силва.