Де Минор е на четвъртфинал след 2 спасени сетбола

Алекс де Минор

Третият поставен Алекс де Минор спечели първия си мач на АТР 250 тенис турнира в София и е вече на четвъртфиналите.

Австралиецът победи започналия от квалификациите Аслан Карацев от Русия с 6:4, 7:6(5) след час и 50 минути игра.

Де Минор успя да пробие в откриващия гейм на срещата и успя да задържи преднината си до края на сета.

В следващата част 114-ият в световната ранглиста Карацев бе близо до брейка във втория гейм, но австралиецът игра на върха на възможностите си и отрази двете възможности на съперника. Руснакът успя да пробие за 4:2, когато бекхендът на Де Минор излезе в аут и се окуражи с мощен вик. Намиращият се на 25-ото масто в класацията на АТР Алекс реагира мигновено и с агресивна игра тутакси направи рибрейк. Карацев не се отказа и отново проби, не без помощта и на мрежата.След това той сервираше за сета, но австралиецът отново направи рибрейк и остана в играта. В десетия гейм Де Минор имаше проблеми със сервиса и отрази два сетбола, преди най-накрая да спечели подаването си.

Стигна се до тайбрек. В него 21-годишният тенисист от Сидни доминираше и смяната на полетата дойде при резултат 4:2 точки в негова полза. Де Минор получи мачбол при 6:5, когато форхендът на руснака спря в мрежата. Австралиецът го реализира след топка в аут на съперника.

Третият поставен завърши с четири двойни грешки и нито един ас. Той вкара 58 процента първи сервис и спечели 69 процента от точките при разиграването му.

Следващият съперник на Де Минор се определя в мача Яник Синер (Италия)  - Марк-Андреа Хюслер (Швейцария).