Испания разгроми Германия и се класира за финалите на Лигата на нациите

Испания нанесе най-тежката загуба на Германия от 1931 година.

Испания изигра един от най-силинте си мачове в историята и разгроми Германия в сблъсъка между двата тима от лига "А", група 4 на Лигата на нациите, побеждавайки го с 6:0 в Севиля.

Бундестимът се нуждаеше от равенство, за да си гарантира първото място в групата, но домакините не дадоха никакъв шанс на своя съперник. Алваро Мората даде тон за головото шоу в 17-ата минута, но звездата на вечерта бе Феран Торес, който се отчете с хеттрик в 33-ата, 55-ата и 72-ата минута. Другите два гола бяха дело на Родри в 38-ата минута и на Микел Оярсабал в 89-ата минута.

Вратарят на Бундестима Мануел Нойер пък в снощния мач стана  стражът с най-много срещи с фланелката на страната - 96.

По този начин "Ла Фурия" изпревари Германия в крайното класиране в групата и си осигури място във финалната четворка на турнира. Отборът на Йоахим Льов записа най-тежката си загуба от 1931 година.

Останалите резултати от снощи:

Дивизия "А"  - 3-та група:
Франция - Швеция  4:2
Хърватия - Португалия  2:3.

Франция печели първото място с 16 точки, Португалия е с 13.

Гибралтар - Лихтенщайн  1:1
Първи в двете групи в крайното класиране са отборите на Фарьорски острови и Гибралтар