Италия изпревари Нидерландия с победа в Сараево

Италианецът Берарди (№11) ликува, след като е вкарал за 2:0.

Отборът на Италия се класира за финалната четворка в първа дивизия в Лигата на нациите след победата си с 2:0 в Сараево срещу Босна и Херцеговина в мач от група 1 на Лига "А". Голове на Андреа Белоти и Доменико Берарди във всяко от двете полувремена осигуриха успеха и първата позиция за четирикратните световни шампиони.

Италианците са с 12 спечелени точки след шест изиграни срещи.

Нидерландия постигна обрат от 0:1 до 2:1 като гост срещу Полша в Хожув, но остава на втора позиция в класирането с 11 точки.
Попадение на Камил Йозвиак още в шестата минута даде аванс в полза на "дружина полска", но гостите имаха превъзходство в останалата част от срещата.

Попадение на Мемфис Депай от дузпа в 77-ата минута доведе до равенство, а Джорджинио Вайналдум след центриране на Стивън Бергхюйс осигури успеха за Нидерландия шест минути преди изтичане на редовното време.

Полша е на трето място в групата със седем точки. Босна и Херцеговина отпадна във втора дивизия на турнира.