Адриан Андреев продължава в Мадрид след 3-сетова победа

Националът за Купа „Дейвис“ Адриан Андреев се класира за осминафиналите на фючърса в Мадрид с награден фонд 15 хиляди долара.

19-годишният българин надделя над връстника си от Испания Франсиско Андреу Гарсия в драматичен двубой с 6:0, 4:6, 7:6(2) след почти два часа и половина игра.

В първия сет Андреев беше категоричен и не загуби нито гейм, но във втория допусна пробив за 2:3, което позволи на съперника след това да изравни частите.

В заключителната софиянецът поведе с 3:0, но беше застигнат. В десетия гейм Адриан пропиля два мачбола. Веднага след това беше пробит за 5:6, но съумя да направи рибрейк в последния възможен момент.

После се стигна до тайбрек, в който българинът доминираше. Андреев ще се опита в испанската столица да достигне до трети пореден финал, след тези в Ираклион, където спечели първа титла миналата седмица.