Волейболистите ще изиграят 4 контроли със Северна Македония

Силвано Пранди ще повика 18 волейболисти на лагера.

Мъжкият национален отбор по волейбол ще се събере след Коледа на лагер за участието си в предстоящата европейска квалификация и ще изиграе четири контролни срещи със Северна Македония.

Състезанието е в рамките на два турнира в Израел между 12 и 17 януари с участието на домакина, Австрия и България. Победителят се класира директно за финалите на Евроволей 2021 през септември.

Още в края на август нашият отбор получи покана за две контролни срещи в Скопие на 29 и 30 декември. Впоследствие от щабовете на двата отбора постигнаха договорка да бъдат изиграни и два мача в София, съответно на 6 и 7 януари 2021 г.

Българският тим се събира на лагер на 26 декември следобед в София, като някои от играещите в чужбина състезатели ще се присъединят малко по-късно. Старши треньорът Силвано Пранди ще повика 18 волейболисти, от които за турнирите в Израел ще останат 14. В отбора се завръщат опитните Николай Николов и Владислав Иванов.