Баскетболистите на Академик (Пд) с шеста победа в Балканската лига след голям обрат

Академик (Пловдив) постигна победа в Скопие.
Снимка: БК Академик

Отборът на Академик (Пловдив) продължава без загуба в Балканската баскетболна лига. Тимът записа шести пореден успех, след като направи невероятен обрат при гостуването си на ТФТ Скопие и спечели със 104:102 (21:35, 19:25, 27:17, 26:16, 11:9) след продължение. Редовното време завърши 93:93.

Играчите на старши треньорът Йордан Янков отстъпваха с 20 точки на почивката (40:60) и с 23 в началото на трета част (40:63), но намериха сили да изравнят и да вкарат мача в продължение. Академик можеше да спечели и още в редовното време, но тройка на Тайрън Харис със сирената вкара мача в допълнителните пет минути, в които пловдивчани успяха да стигнат до успеха.

Обрад Томич беше най-полезен за победителите с 27 точки и 9 борби, Антъни Гуджино добави 22 точки и 9 борби, а Николай Николов записа 21 точки и 9 борби, от които половината тройки за своя отбор.

За домакините Лаклан Андерсън вкара 37 точки, Тайрън Харис добави 29 точки и 9 асистенции, като двамата си поделиха 14 от 16-те тройки за тима си.

Това беше четвърти мач на Академик в рамките на седем дни и втора победа срещу този съперник след успеха в Пловдив миналия четвъртък. До края на седмицата за тима на Йордан Янков предстоящ още две срещи - гостуване на Куманово утре от 18.00 часа в Балканската лига и домакинство на Спартак (Плевен) в неделя от 19.00 часа в НБЛ.