от 15.00 часа

Борусия (Дортмунд) продължава за Купата на Германия

Джейдън Санчо бележи втория гол за Борусия (Дортмунд).

Отборите на Борусия (Дортмунд) и Борусия (Мьонхенгладбах) се класираха за третия кръг на турнира за купата на Германия по футбол, но други два тима от Първа бундеслига отпаднаха.
.
"Жълто-черните" надделяха над втородивизионния Айнтрахт (Брауншвайг) с 2:0, за да постигнат втора поредна победа под ръководството на временния си наставник Един Терзич.
Гостите поведоха още в 12-ата минута с попадение на Матс Хумелс, а до края контролираха мача, въпреки че не вложиха максимални усилия и трябваше да чакат до добавеното време, за да си гарантират успеха с гол на Джейдън Санчо.

Борусия (Мьонхенгладбах) пък нямаше никакви затруднения и спечели с 5:0 срещу четвърторазрядния Елферсберг.

Хофенхайм допусна драматично поражение от втородивизионния Гройтер Фюрт с 6:7 след изпълнение на дузпи.
Редовното време завърши 2:2, като в самия край гостите можеха да спечелят, но Паул Сегуин не успя да преодолее Оливер Бауман от 11-метров наказателен удар.
В последвалите дузпи Кевин Фогт пък можеше да донесе успеха на домакините, но пропусна петото изпълнение.
В последствие при деветите дузпи Касим Нуху не успя да вкара, а Марко Майерхьофер реализира и прати Гройтер Фюрт напред.

Друг втородивизионен тим Падерборн изненада Унион (Берлин) и го победи с 3:2 като гост.
Свен Мичел се отличи с два гола за гостите, които в края имаха и късмет, след като столичани удариха греда и не успяха да изравнят.