Ейбар и Валенсия продължават за Купата на краля

Футболистите на Ейбар (в червено-сини екипи) спечелиха след продължения.

Тимът на Ейбар успя да се класира за третия кръг за Купата на краля след изключително драматичен мач срещу непретенциозния Лас Росас, печелейки с 4:3 след продължения.

Само в рамките на четири минути Йошинори Муто и Енрике Касин дадоха комфортен аванс на представителя на Ла Лига. В 69-та минута резултатът стана класически след попадението на Педро Леон, но само в рамките на шест минути домакините, които са последни в Сегуна Б дивисион, шокираха съперника с три гола.

Марио Лагуна, Франко Мингоу и Аугусто Галван направиха резултата 3:3. Стигна се до продължения, в които в крайна сметка по-класният отбор стигна до изстрадана победа след точен удар на Серхи Енрич.

Друг от тимовете в Ла Лига – Уеска, не успя да избегне поражението, губейки от Алкояно с 1:2, докато Валенсия нямаше проблеми срещу Йеклано, печелейки визитата си с 4:1. "Прилепите" поведоха с 3:0 до 34-ата минута с голове на Кан-ин Лий, Урош Рашич и Рубен Собрино и после срещата се доиграваше.