Бетис отстрани Реал Сосиедад след продължения

Бетис (в лилаво) победи с 3:1.

Отборът Бетис отстрани Реал Сосиедад от турнира за Купата на Испания, след като Борха Иглесияс вкара два гола в продълженията за крайното 3:1 в полза на домакините от Севиля.

Иглесияс вкара в двете полувремена на продълженията и класира отбора си на четвъртфиналите, а преди това Серхио Каналес задържа Бетис в мача с изравнително попадение в 79-ата минута.

Микел Оярсабал пък бе извел гостите от Реал Сосиедад напред в резултата в 13-ата минута, но те играха дълго време с човек по-малко заради червен картон на Асиер Ияраменди в началото на второто полувреме. Това бе едва втори мач за бранителя след 17-месечно лечение на контузия.

Виляреал също се класира за следващия кръг с победа с 1:0 срещу Жирона като домакин.

Леванте пък надви Валядолид с 4:2 като гост в друга среща от осминафиналите.