Шампионът Дания на полуфинал на световното по хандбал след дузпи

Вратарят на Дания Якобсен срещу египтянина Санад при наказателните удари.

Защитаващият титлата си тим на Дания се класира за полуфиналите на Световното първенство по хандбал за мъже след драматичен успех над домакина Египет с 39:38 след изпълнение на наказателни удари. Редовното време завърши 28:28.

Европейците имаха аванс от 16:13 на почивката, но през второто полувреме шампионите на Африка наваксаха и дори поведоха с 28:27, но Магнус Якобсен изравни 36 секунди преди финалната сирена.

Първото продължение завърши 34:34, а Египет се виждаше победител малко преди края на второто продължение, но отново Якобсен вкара от 7-метров наказателен удар за 35:35.

При дузпите Али Зеин направи решаващ пропуск, а Ласе Сван реализира и прати олимпийските шампиони напред.

Микел Хансен се отличи с 10 гола за победителите, а за домакините 11 пъти се разписа Яхия Омар.

За място на финала Дания ще срещне европейския първенец Испания, който се справи с Норвегия с 31:26 (21:15) след 8 попадения на Алекс Дуйчебаев.

Рекордьорът с шест световни титли Франция също продължава напред след трудна победа след продължение над Унгария с 35:32 (12:14, 30:30).

Момчетата на Гийом Жил преодоляха кошмарно начало и изоставане от 1:7, но успяха да изравнят за 19:19 в 39-ата минута, а в последствие дори поведоха с 30:27, но допуснаха три поредни гола в последните две минути и Унгария изравни.

В продължението французите все пак стигнаха до победата, а на полуфиналите ще се изправят срещу Швеция, който без проблеми елиминира Катар с 35:23 (14:10).