Атлетик (Билбао) продължава за Купата на Краля

Атлетик направи обрат, за да спечели с 2:1.
Снимка: Ройтерс

Отборът на Атлетик (Билбао) записа трудна победа, за да немери място на четвъртфиналите за Купата на Краля.

Баските стигнаха направиха обрат за 2:1 в гостуването си на Алкояно.

Домакините, които в предишния кръг отстраниха Реал, поведоха в 39-ата минута. Тогава Пабло Карбонели с прекрасно изпълнение от фаул не остави шансове на вратаря.

Атлетик обаче успя да се върне в мача в началото на второто полувреме. В 52-ата минута Асиер Вийялибре получи центриране в наказателното поле и с глава прати топката във вратата за 1:1. Иняки Уилямс сложи точка на спора в 78-ата минута, след като отбеляза с глава втори гол за елитния отбор.

Така Атлетик се присъедини към Леванте, Виляреал, Бетис, Севиля, Барселона, Алмерия и Гранада, които вече се класираха за 1/4-финалната фаза. Жребият за нея е в петък следобед.