Мартин Камбуров се върна в Берое

Мартин Камбуров

ЦСКА 1948 осъществи изходящ трансфер, след като нападателят Мартин Камбуров се върна в Берое, съобщиха официално от клуба.

Опитният голмайстор стана част от "червените" през юни 2020 година. Той облече екипа на "армейците" за първия полусезон, в който допринесе за успехите на отбора с 9 попадения и 2 асистенции в 15 мача от шампионата през есента.

Най-резултатният му двубой с червената фланелка пък беше победата с 5:0 над Ботев (Пловдив) на 2 октомври на стадион "Васил Левски", когато нападателят се отличи с хеттрик. През януари Камбуров беше избран и за Най-добър нападател в България за 2020 година.

40-годишното острие вече е на само 7 гола от рекорда на Петър Жеков за най-много попадения в елита - 253 за Жеков и 246 за Камбуров.

"Радваме се, че бяхме част от пътя на Марто към заветната цел и му пожелаваме да бъде здрав и да я достигне възможно най-скоро! Благодарим му за всичко през изминалите осем месеца. Успех в новия клуб!", се казва в официалното съобщение на ЦСКА 1948.

Очаква се "червените" да привлекат младия нападател Димитър Митков от Лудогорец под наем на мястото на Камбуров.