С две български победи започна вторият ден на "Странджа"

Кирил Русинов (вдясно) е пратил съперника си на пода.

С две български победи започна вторият ден от 72-ото издание на купа “Странджа”. Напред към четвъртфиналите продължават Кирил Русинов, в категория до 63 килограма, както и Хавиер Ибаниес при 57-килограмовите.

Русинов изигра изключително здрав мач срещу представителя на Косово Шпетим Бажоку. Родният национал вложи много енергия и усилия, като показаха характер, за да пречупи съперника след 3:2 съдийски гласа (27:30, 29:28, 28:29, 29:28, 30:27). Така българинът си проправи път към 1/4-финалите, където ще срещне много силния руснак Иля Попов. Представителят на "Сборная" постигна победа с 5:0 над друг наш боксьор – Божидар Джуров.

Хавиер Ибаниес пък надделя над Арслан Хатаев (Финландия) с 5:0 гласа (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 29:28). Кубинецът ще срещне в четвъртък узбекистанеца Миразизбек Мирзахалилов.

Останалите ни боксьори допуснаха поражения в сутрешната сесия. Добромира Георгиева (75 кг) отстъпи на ирландката Орурки с технически нокаут във втория рунд. Емануил Богоев (63 кг) загуби с 0:5 от молдовеца Александру Парашив, Евгени Начев (69 кг) падна с технически нокаут в първия рунд от арменеца Гюрген Мадоян, а Стилиян Христов (69 кг) отстъпи на бразилеца Еравио Едсон с 0:5.