РБ Лайпциг на полуфинал за купата

Юсуф Поулсен (на заден план) вкара първия гол за Лайпциг.

РБ Лайпциг направи поредна решаваща крачка към първи трофей в клубната история, след като спечели с 2:0 като домакин срещу Волфсбург и се класира на полуфиналите в турнира за Купата на Германия.

Юсуф Поулсен вкара с рикошет в 63-та минута и това бе първият гол, който Волфсбург получава в последните си осем мача. Хван Хи Чхан пък бе точен в края на мача за крайното 2:0, докато в началото на срещата Воут Вегхорст пропусна дузпа с удар над напречната греда.

Така Лайпциг се присъедини към Борусия (Дортмунд) и втородивизионния Холщайн (Кил) за жребия, който ще бъде теглен в неделя. Отборите на Ян Регенсбург и Вердер Бремен пък ще играят на по-късна дата, след като мачът помежду им бе отложен заради коронавирус.

Холщайн се класира напред с убедителна победа с 3:0 срещу четвъртодивизионния Рот-Вайс (Есен). Александър Мюлинг от спорна дузпа и Яни Сера се разписаха през първото полувремe, а Джошуа Мийс вкара през второто за носителите на купата от 1953.