Бензема донесе точка на Реал срещу Атлетико

Карим Бензема (№9) стреля към вратата на Ян Облак.

Атлетико и Реал завършиха наравно в дербито на Мадрид, играно на стадион „Уанда Метрополитано“.

Срещата в испанската столица приключи при резултат 1:1, като домакините могат да съжаляват, че не взеха пълния комплект от точки, след като водеха в резултата до самия край. Луис Суарес вкара дежурния си гол в 15-та минута след асистенция на Маркос Йоренте.

Белият балет подобри нивото си с течение на срещата и в крайна сметка бе възнаграден за усилията си в 88-ата минута, когато завърналият се в игра след контузия нападател Карим Бензема влезе като резерва и донесе точката на Реал.

Атлетико запази аванса си пред градския съперник на пет точки, като „дюшекчиите“ имат и мач по-малко.

Играчите на Диего Симеоне водят с три пункта пред втория Барселона, който е с мач повече.