от 15.00 часа

Уест Хем и Челси продължават битката за топ 4

Вратарят на Евертън Пикфорд фаулира Хаверц за дузпата.

Отборът на Уест Хем победи Лийдс с 2:0 в последна среща от 27-ия кръг на Висшата лига. Джеси Лингард откри резултата в 21-ата минута, след като пропусна дузпа, но бе точен при добавката. Осем минути по-късно Крейг Доусън удвои аванса на лондончани с глава. Защитникът засече центриране от корнер на Кресуел.

Съставът на Дейвид Мойс продължава битката за място в топ 4. Тимът е пети и изостава на две точки от четвъртата позиция. Лийдс е 11-ти в класирането с 35 пункта.

В друга среща Челси спечели с 2:0 срещу Евертън. Автогол на Бен Годфри даде преднина на лондончани в 31-ата минута. Жоржиньо оформи крайния резултат в 65-ата минута от дузпа.

Футболистите на Томас Тухел вървят уверено напред при своя нов мениджър, при който нямат загуба, а в девет от единадесет мача не са допускали гол. Челси е четвърти с актив от 50 точки, но петият Уест Хем има 48 и мач по-малко. Евертън остана шести с 46 пункта.