Линда Зечири на осминафинал в Англия

Линда Зечири
Снимка: БФБадминтон

Линда Зечири започна с победа участието си в големия турнир по бадминтон от сериите Супер 1000 в Бирмингам с награден фонд 850 хиляди долара.

Левичарката от София се наложи с 21:19, 21:9 над швейцарката Сабрина Жаке след 37 минути игра.
Първият гейм беше равностоен. Жаке дори поведе с 19:18 точки, но Зечири спечели следващите три разигравания, а с това и частта. Във втората 64-ата в световната ранглиста българка доминираше напълно на корта.

В четвъртък Линда ще играе срещу втората поставена японка Нозоми Окухара, която е четвърта в света.

Другата ни представителка на единично Мария Мицова отпадна. Русенката отстъпи с 11:21, 7:21 на Супанида Катетхонг от Тайланд. Мачът продължи 24 минути.

Шестите в схемата на двойки Габриела и Стефани Стоеви научиха съперничките си във втория кръг. Това са индийките Ашуини Понапа и Реди Сики, които са №30 в ранглистата, където сестрите са 13-и.

Българките са спечелили единствения двубой помежду им, който беше миналата година на турнира в Барселона.