Корда спря Карацев, Циципас отстрани Нишикори в Маями

Себастиан Корда

Американският тенисист Себастиан Корда стигна до осминафиналите на Мастърс 1000 турнира в Маями при дебюта си.

20-годишният играч беше категоричен срещу явлението Аслан Карацев от Русия и го победи с 6:3, 6:0 след 67 минути игра. Корда стана едва третият, побеждавал шампиона от Дубай и №17 в схемата във Флорида  Карацев този сезон след Новак Джокович и Доминик Тийм

„Страхотно е да стигнеш дотук, особено като играеш срещу тенисист във форма като него. Просто използвах тактиката, с която го победих на „Ролан Гарос“ и това даде резултат“, обясни синът на бившия №2 Петър Корда.

Младокът от Брадънтън направи пет пробива в мача и загуби само три точки на първи сервис. Себастиан спечели последните осем гейма в двубой.

Следващият съперник на Корда е петият поставен Диего Шварцман. Аржентинецът се наложи над френския левичар Адриан Манарино с 6:1, 6:4.

Вторият в схемата Стефанос Циципас отстрани Кеи Нишикори от Япония след 6:3, 3:6, 6:1. Гъркът записа 32 печеливши удари в мача.

На осминафиналите Циципас очаква италианеца Лоренцо Сонего.