Рубльов и Хуркач за първи път на полуфинал в Мастърс 1000

Андрей Рубльов спечели в два сета.

Руснакът Андрей Рубльов и Хуберт Хуркач от Полша ще се срещнат в единия полуфинал на Мастърс 1000 тенис турнира в Маями. И двамата стигат за първи път до тази фаза в сериите.

Четвъртият поставен Рубльов отстрани трудно 20-годишния Себастиан Корда от Съединените щати със 7:5, 7:6(7). Мачът беше спрян заради известно време заради дъжд.

И в двата сета Корда наваксваше пасив от 3:5 гейма и в двата сета. Московчанинът в крайна сметка обаче успя да спечели в два сета.

„Знам колко труден съперник е Хуркач, миналата година ме победи. Аз съм по-високо в ранглистата и напрежението ще бъде върху мен, но се надявам да се справя“, коментира следващия си опонент Рубльов.

Полякът, който е поставен под №26, губеше срещу втория в схемата Стефанос Циципас от Гърция с 2:6, 0:2 и 15:40, но успя да надделее с 2:6, 6:3, 6:4. 24-годишният Хуркач наниза 15 аса в срещата.