Стеф Къри подобри рекорд на 57 години на Уилт Чембърлейн

Стеф Къри (в син екип) наниза 53 точки срещу Денвър.

Звездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри подобри 57-годишен рекорд на легендата Уилт Чембърлейн и се превърна в реализатор номер 1 в историята на клуба, след като вкара 53 точки за победата над Денвър Нъгетс със 116:107 у дома в мач от НБА..

В Сан Франциско избираният на два пъти за "най-стойностен баскетболист" на Асоциацията записа своя девети мач с 50 и повече точки в кариерата си, за да увеличи общия си актив за Уориърс на 17 818 точки, задминавайки постижението на Чембърлейн от 17 783 точки, което бе рекордно от 1964 година насам.

"Да бъда близо до него, в която и да е статистика, а сега дори да съм над него, това е сюрреалистично, лудо. Когато растеш с баскетбола и чуваш неговото име, знаеш, че то е нещо изключително специално", сподели Къри след двубоя.

Плеймейкърът на Голдън Стейт вкара 14 стрелби от 24 опита, включително и 10 успешни стрелби от тройката, като добави 6 борби и 4 асистенции за 35 минути игра. Това бе седмият пореден мач за Къри с поне 30 отбелязани точки. Дреймънд Грийн добави 18 точки, 7 борби и 7 асистенции за успеха, а Андрю Уигинс се отчете със 17 точки.

За Нъгетс Никола Йокич бе близо до "трипъл-дабъл" - 27 точки, 12 борби и 8 асистенции, а Майкъл Портър-джуниър реализира 24 точки.

За Уориърс това бе втора поредна победа, като тимът заема 10-то място на Запад с 26 успеха и 28 поражения и остава в битката за плейофите. Денвър записа втора поредна загуба, след като преди това бе в серия от осем поредни успеха, и е на четвърта позиция в същата конференция с баланс 34-20.