Новак Джокович загуби от №33 в света

Дан Евънс записа най-голямата победа в кариерата си.

Водачът в световната ранглиста на тенисистите Новак Джокович отпадна в третия кръг на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло.

Сърбинът отстъпи неочаквано на №33 в класацията Дан Евънс от Великобритания с 4:6, 5:7 и допусна първа загуба за годината.

Джокович започна мача зле и губеше с 0:3 с два пробива. Ноле се съвзе и стигна до равенство при 4:4. Но веднага след това Евънс направи нов брейк и после затвори сета.

Двукратният шампион в княжеството беше уверен в началото на втория сет и дръпна с 3:0. Но след това отново го обзе апатия, продължи да прави множество непредизвикани грешки и 30-годишният британец отново пое инициативата. Все пак в десетия гейм Новак стигна до сетбол, който не успя да реализира. След това Евънс пак проби и всичко приключи в 12-ия гейм при първия мачбол на Дан.

Новак Джокович

На четвъртфиналите Евънс ще играе срещу Давид Гофен. Белгиецът отстрани Александер Зверев от Германия с 6:4, 7:6(7).

Преди това четвъртият поставен Стефанос Циципас от Гърция победи чилиеца Кристиан Гарин с 6:3, 6:4.

На четвъртфинал Циципас среща испанеца Алехандро Давидович Фокина, който елиминира Люка Пуй от Франция с 6:2, 7:6(2).