Александър Георгиев отрази 20 удари за победа на Рейнджърс

Александър Георгиев отразява поредния удар към вратата си.
Снимка: Ройтерс

Роденият в Русе руски национален вратар Александър Георгиев отрази 20 от 23-те отправените към него удари при важната победа на неговия Ню Йорк Рейнджърс с 5:3 при гостуването на Ню Джърси Девилс в двубой от Националната хокейна лига.

В края на първата част Георгиев беше контузен и бе сменен в последните две минути, но след това се завърна на леда.

Мачът премина през доста перипетии. Рейнджърс поведе с 3:0, Девилс изравни за 3:3 в шестата минута на третия период. Оставаха три минути до края на срещата, когато при числено предимство шведът Мика Зибанеяд стреля мощно под горната греда на вратата на Блекууд и отбеляза четвърти гол за нюйоркчани. Петото попадение падна на празна врата в последните секунди.

Рейнджърс вече има 52 точки и заема петото място в Източната дивизия на НХЛ – само на 4 от четвъртия Бостън, който държи последната позиция, даваща право на участие в плейофите..