Академик (Пловдив) е първият полуфиналист в НБЛ

Баскетболистите на Академик (в бяло) победиха за втори път Черноморец.
Снимка: БК Академик Пловдив

Отборът на Академик (Пловдив) е първият полуфиналист в Националната баскетболна лига.

Пловдивчани победиха за втори път Черноморец, този път у дома с 91:77, и сложиха край на сезона за бургазлии. Това бе и загрявка за тима, воден от Йордан Янков, преди участието му във финалната четворка на Балканската лига.

Още в първата четвърт домакините успяха да се откъснат в резултата и да натрупат двуцифрен аванс. Първата четвърт завърши при резултат 31:13. До почивката гостите успяха да се върнат след добра серия и да намалят изоставането си само на 3 точки. През второто полувреме обаче пловдивчани доминираха и заслужиха място в четворката на шампионата.

С 27 точки за успеха завърши Йере Вучица, Обрад Томич вкара 18, а Николай Титков - 17. 27 за Черноморец реализира Болдуин, 17 - Марвин Смит. С 11 се отличи капитанът Константин Коев, а с 10 и 9 борби – Уендъл Луис.