Академик (Пловдив) на финал в Балканската лига

Академик (Пловдив) е на финал.
Снимка: НБЛ

Баскетболистите на Академик (Пловдив) записа шести пореден успех срещу Берое и трети в Балканската лига. Пловдивчани победиха своя регионален съперник в българския полуфинал на надпреварата в зала "Холон Арена" в Израел, този път с 66:62 (15:20, 23:13, 9:13, 19:16), и така стигнаха до първи финал в турнира.

Старозагорци изкараха цял мач със седем баскетболисти, като Симеон Илиев се контузи през първото полувреме, а не игра и Брейди Роуз.

Обрад Томич завърши с 16 точки и 15 борби за победителите, Тони Гуджино добави 14. Джими Гавин бе топреализатор в мача с 19 точки за Берое. Сейдариан Райнс и Михаил Комбаков добавиха по 10.

Пловдивчани ще играят за купата срещу израелския Апоел Холон. Финалът е в четвъртък от 20 часа българско време.