Гоф си осигури мач срещу Барти

Ашли Барти

Кори Гоф победи шампионката от Мадрид Арина Сабаленка със 7:5, 6:3 за точно час и половина игра и се класира на четвъртфиналите на WTA 1000 туринра в италианската столица Рим.

Американката стартира с пробив в откриващия гейм, но тенисистката от Беларус го върна в осмия гейм. Гоф обаче успя да наложи волята си в заключителните геймове на първия сет и след 7:5 дръпна в резултата. Във втората част тя нанесе удара си в средата на частта, когато първо проби за 4:3, а след това направи нов брейк, с което си осигури престижния успех.

Така тя осуети нов мач между Сабаленка и световната номер 1 Ашли Барти, която се справи с рускинята Вероника Кудерметова след 6:3, 6:3.. Барти и Сабаленка спориха в два финала помежду си тази година, като си размениха по един успех съответно в Щутгарт и Мадрид.

Ясен е и един от четвъртфиналите в долната половина на схемата, който ще противопостави Петра Мартич и Джесика Пегула, които надиграха съответно Надя Подороска и Екатерина Александрова.