Джокович на четвъртфинал в Белград

Новак Джокович победи за 100 минути.

Водачът в световната ранглиста на тенисистите Новак Джокович започна с победа участието си на домашния АТР 250 турнир в Белград.

Той победи "щастливия губещ" Матс Мораинг от Германия с 6:2, 7:6 (4) след точно 100 минути игра.

След равностойно начало на срещата, представителят на домакините пое контрола върху събитията на корта и от 2:2 гейма спечели четири безответни срещу 28-годишния левичар. В

тората част обаче се оказа далеч по-трудна за Ноле, който на два пъти повеждаше с пробив, но и в двата случая се пропука – вторият, когато сервираше за мача при 6:5.

В тайбрека все пак по-класният от двамата взе своето и се класира за четвъртфиналите, където ще играе с аржентинеца Федерико Кория, елиминирал по-рано Пабло Куевас в изцяло южноамерикански сблъсък с 6:3, 6:2.

Джокович ще се опита да зарадва родните си фенове с титла, след като по-рано отстъпи в полуфиналите на друг турнир в сръбската столица от Аслан Карацев след здрава трисетова битка.