от 15.00 часа

Канада спечели световната титла в хокея на лед

Канадците ликуват с титлата.

Отборът на Канада победи с 3:2 след продължение защитаващият титлата си тим на Финландия във финала на световното първенство по хокей на лед в Рига, Латвия.

Така "кленовите листа" си върнаха за поражението в битката за първото място от същия съперник преди две години.

Михаел Руохомаа даде аванс на скандинавците през първата част. Във вторият период Максим Комтоа изравни.

Решителната трета част стартира с точен удар на Петри Линдбом, а финландците започнаха да мечтаят за нова титла. Адам Енрик обаче вкара от трудна позиция и върна Канада в мача.

До края на редовното време не се стигна до промяна. В продължението настъпи развръзката. Ник Пол донесе златото за канадците с точен удар след 6:26 минути игра.

Така "кленовите листа" спечелиха турнира за 27-ми път в историята си. Толкова титли има и СССР/Русия.

Бронзовите медали са за състава на САЩ, разгромил Германия с 6:1.