от 09.00 часа

Шварцман стигна четвъртфинал на „Ролан Гарос“

Шварцман ликува след последната точка в мача.

Десетият поставен Диего Шварцман се класира на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Полуфиналистът от „Ролан Гарос“ през миналата година от Аржентина се наложи над германеца Ян-Ленард Щруф със 7:6(9), 6:4, 7:5 в тричасов двубой, преминал през доста обрати.

Щруф поведе с 5:1 гейма в първата част и пропиля общо шест сетбола, за да загуби в тайбрека от 170-сантиметровия южноамериканец. В следващата двамата си размениха по два пробива в първите шест гейма. Шварцман направи брейк в последния гейм и така увеличи аванса си.

В заключителния сет аржентинецът поведе с 4:0, но съперникът му не се предаде и изравни при 4:4. Частта отиваше към нов тайбрек, но Диего отново нанесе своя удар в 12-ия гейм, с което спечели и мача.

Шварцман приключи с 34 печеливши удари срещу 35 непредизвикани грешки.

В следващия кръг той очаква победителя от мача между Рафаел Надал и Яник Синер.