Димитър Кузманов на четвъртфинал в Казахстан

Димитър Кузманов
Снимка: Личен архив

Втората ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов се класира на четвъртфинал в чалънджъра в Алмати, Казахстан, от категория 80, който е с награден фонд 52 хиляди долара.

Той отстрани четвъртия поставен Енцо Куаку от Франция със 7:5, 6:0 след час и 41 минути игра.

В първата част двамата си размениха по три пробива в първите осем гейма. Кузманов нанесе своя удар в 12-ия, когато поведе с 40:15 при сервис на 26-годишния французин и реализира втория си сетбол.

Това прекърши Куако и Мико поведе с 5:0 в следващата част. Възлов беше първият гейм, когато 27-годишният пловдивчанин отрази три точки за пробив. В шестия гейм Кузманов отново проби и така затвори мача.

Българинът вкара 69 процента първи сервис и реализира 55 процента от точките при разитраването му.

С достигането до четвъртфинал Кузманов заслужи 15 точки за световната ранглиста, където е №242 в момента.

В следващия кръг Димитър очаква победителя от двубоя между №7 в схемата узбек Денис Истомин и Чун Син Цен (Тайван).

Българинът е на четвъртфинал и на двойки. По-късно днес Мико и Джан Марко Морони от Италия ще играят срещу Владислав Манафов (Украйна) и Евгений Тюрнев (Русия).