Волейболистите загубиха и от Сърбия

Стефан Чавдаров преодолява единичната блокада на Сърбия.
Снимка: ФИВБ

Волейболистите на България отстъпиха на европейския първенец Сърбия с 0:3 (20:25, 17:25, 17:25) в двубой от Лигата на нациите, игран в Римини, Италия.

Отборът ни започна в състав: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Николай Колев, Стефан Чавдаров и Владислав Иванов-либеро.

В първия гейм националите се държаха равностойно до 15:15, но след това съперникът натрупа аванс.

В третия гейм сърбите поведоха с 3:0, но техническото прекъсване дойде при 8:6 за тима на Силвано Пранди. При следващата обаче съперникът водеше с 16:13. При 24:16 Сърбия стигна до осем мачбола и реализираха втория при блок-аут на Александар Атансийевич.

Най-резултатен за България беше Радослав Парапунов с 13 точки. Мартин Атанасов добави 10 точки, а Стефан Чавдаров завърши със 7. За Сърбия по 12 точки реализираха капитанът Марко Подрасчанин и Марко Ивович.

Избраниците на Силвано Пранди досега записаха само 2 победи в състезанието и с актив от 5 точки заемат 14-ото място във временното класиране.