от 15.00 часа

САЩ и Мексико на четвъртфинал за Голд къп

Ерера от Мексико (№16) се бори за топката със салвадореца Ореяна.
Снимка: Ройтерс

Отборите на САЩ и Мексико спечелиха групите си на футболния турнир на КОНКАКАФ Голд Къп след минимални победи и се класираха за четвъртфиналите.

Шакил Мур отбеляза един от най-бързите голове в историята на американците, които окупираха върха в група В след успех срещу Канада с 1:0 в Канзас Сити. Мур реализира след едва 20 секунди, изпреварвайки постижението на Клинт Демпси, който вкара след 30 сек срещу Гана на Мондиал 2014.

Луис Алфонсо Родригес вкара в 26-ата минута за победата на мексиканците над Ел Салвадор със същия резултат в Далас.

САЩ ще играе с втория от група С в четвъртфиналите, докато Канада, който се нуждаеше само от равенство, за да спечели групата, ще се изправи срещу победителя от група С. Отборите си бяха разделили по една победа в последните две срещи помежду си. Канада търсеше своя първи успех на амерканска земя от 1957-а насам.