Рафаел Надал отпадна рано след загуба от Лойд Харис

Рафаел Надал приключи бързо във Вашингтон.

Водачът в схемата Рафаел Надал отпадна в третия кръг на тенис турнира от категория АТР 500 във Вашингтон.

Испанският левичар загуби от южноафриканеца Лойд Харис с 4:6, 6:1, 4:6. В заключителния сет Надал допусна пробив в последния, десети гейм.

Вчера Надал постигна трудна победа с тайбрек в третия сет над американеца Джак Сок в първия си мач, но имаше проблем със стъпалото, който не му позволи да покаже най-доброто от себе си срещу Харис.

По този начин 24-годишният Харис се превърна в първия тенисист, който печели дебютния си мач срещу Надал, от Денис Шаповалов през 2017 година насам. На четвъртфиналите южноафриканецът ще срещне представителя на Япония Кей Нишикори.

Загубата на испанеца означава, че в понеделник ще се смъкне на четвъртото място в световната ранглиста, като ще бъде изместен от Стефанос Циципас.