от 07.00 часа

Манчестър Юнайтед с реми, Тотнъм с труден успех

Мейсън Грийнууд №11 изравнява за Манчестър Юнайтед срещу Саутхямптън

Отборът на Манчестър Юнайтед стигна само до реми 1:1 със Саутхямптън в среща от втория кръг на английската Висша лига. Фред си отбеляза автогол в 30-ата минута и даде аванс на "светците", а Мейсън Грийнууд изравни в 55-ата за "червените дяволи". До края на мача Юнайтед пропусна след удари на Погба, Грийнууд и Бруно Фернандеш, докато Адам Армстронг  имаше възможност да донесе победата на Саутхямптън четвърт час преди края, но Давид де Хеа се намеси.

В друга среща от кръга, играна по същото време Тотнъм записа втори пореден успех и победи Уулвърхямптън с 1:0 като гост.

Единственият гол в мача отбеляза Деле Али в 9-ата минута, а малко след това реферът Стюарт Атуел не даде дузпа за "вълците" след ситуация, която прегледа с ВАР. До края на полувремето нямаше опасни ситуации, но в рамките на десет минути между 60-ата и 70-ата и двата отбора пропуснаха страхотни възможности за гол. Тотнъм е с пълен актив от 6 точки и заема третото място в класирането, докато Манчестър Юнайтед вече е четвърти.