Ивайло Петев с Босна и Херцеговина изненада Франция

Ивайло Петев изненада колегата си Дидие Дешан.
Снимка: Ройтерс

Отборът на Франция завърши при 1:1 срещу състава Босна и Херцеговина в двубой от Група D на световните квалификации в зона Европа.

Един Джеко отбеляза за гостите, водени от Ивайло Петев в 36-ата минута, но само четири по-късно завърналият се в Атлетико (Мадрид) с трансфер от Барселона Антоан Гризман изравни за Франция.

В началото на втората част (51') домакините останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Жул Кунде.

След час игра световният шампион Франция имаше претенции за дузпа за падане на Килиан Мбапе в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията. До края на полувремето гол не падна и Босна и Херцеговина открадна много ценна точка.

Франция остава лидер в класирането с 8 точки от 4 мача, докато Ивайло Петев и компания са четвърти с две.