Сакари направи обрат срещу Андрееску

Мария Сакари ликува след последната точка в мача.

Гръцката тенисистка Мария Сакари се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Съединените щати.

Поставената под №17 направи обрат срещу шестата в схемата канадка Биянка Андрееску и я победи в най-късния мач в историята на турнира в Ню Йорк с 6:7(2), 7:6(6), 6:3 след 3:30 часа игра. Двубоят завърши след 2 часа след полунощ местно време.

В заключителния сет шампионката от US Open през 2019 година Андрееску поведе с 2:0 гейма, но загуби шест от оставащите до края седем, а с това и срещата.

Сакари завърши с 46 печеливши удари (8 аса) срещу 43 непредизвикани грешки (9 двойни). При съперничката ѝ съотношението беше 39 (7 аса) – 41.

В следващия кръг 26-годишната Мария се изправя срещу Каролина Плишкова от Чехия.