Нестеров взе сет на нула, но отпадна на единично на US Open

Нестеров продължава в турнира на двойки.
Снимка: USTA

Българският представител на Откритото първенство на Съединените по тенис при юношите Пьотър Нестеров отпадна на четвъртфиналите на единично.

В двубой, продължил повече от 2 часа той отстъпи на №11 в схемата Саша Геймар Вайенбург от Франция с 6:0, 4:6, 4:6.

18-годишният Нестеров започна отлично мача и взе първата част на нула. Във втората обаче съперникът му поведе с 4:0 и бързо изравни сетовете.

В заключителния играта беше равностойна, но французинът успя да пробие за 5:4 и след това затвори срещата.

Нестеров и Вячеслав Белински от Украйна ще играят тази вечер на двойки в Ню Йорк. На четвъртфиналите осмите поставени Нестеров и Белински излизат срещу Манс Далберг (Швеция) и Люи Макстед (Великобритания).