Мъжкият "отбор на надеждата" на четвъртфинал в Утрехт

Българите (в бяло-зелени фланелки) оглавиха групата си.
Снимка: Архив

Мъжкият „Отбор на надеждата“ спечели група Б на европейското първенство по футбол за хора в неравностойно положение European Life Goals Games 2021, което се провежда в град Утрехт, Нидерландия.

Българският тим записа вчера три победи – срещу Франция (11:3), Утрехт 2 (8:0) и LG Амстердам (6:1) и оглави крайното класиране с пълен актив от 4 победи в 4 мача и голова разлика 39:6. Днес на националите им предстои четвъртфинален мач в турнира срещу състава на Унгария, а на евентуален полуфинал ще срещнат победителя от двубоя Литва – Франция.

Същевременно женският „Отбор на надеждата“ записа вчера втора победа на европейския шампионат, надигравайки тима на Франция с 4:0. Около час по-късно националките загубиха разгромно с 1:14 от фаворита за спечелване на титлата в турнира Румъния. В четвъртък на българския състав му предстоят мачове с Швейцария и Белгия/Брюксел.