Терзийска и Глушкова продължават в Созопол

Денислава Глушкова още няма класиране в световната ранглиста при жените.
Снимка: Личен архив

Държавната шампионка по тенис за жени Джулия Терзийска и Денислава Глушкова единствени от българките се класираха за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара.

Четвъртата поставена Терзийска беше безкомпромисна срещу Лиа Каратанчева и я победи с 6:1, 6:0 за 58 минути игра. Джулия спечели последните осем гейма в неравностойния мач.

В следващия кръг Терзийска се изправя срещу осмата Илай Йорук от Турция, която се наложи с 6:0, 6:1 срещу Ани Вангелова.

Глушкова път отстрани втората в схемата Гергана Топалова с 6:1, 7:5 след повече от 2 часа игра. На четвъртфиналите 17-годишната Денислава очаква или Бриана Сабо (Румъния), или Селена Жаничевич (Франция).