Циципас продължава в Индиън Уелс след обрат

Циципас наниза 10 аса срещу Фонини.

Вторият поставен в схемата на Мастърс 1000 тенис турнира в Индиън Уелс Стефанос Циципас успя да се класира на осминафиналите.

Гъркът направи обрат срещу №25 Фабио Фонини от Италия с 2:6, 6:3, 6:4 в двубой, продължил повече от 2 часа.

След разменените части, в третия сет Фонини имаше две точки за пробив в началото, но Циципас ги отрази и след това успя да направи брейк за 3:2, който му беше достатъчен за победата.

Италианецът протестира за няколко пъти, че бащата и треньор на Стефанос – Апостолос Циципас му подсказва, но без резултат, което го изнерви и наруши ритъмът му на игра.

Гръцкият тенисист постигна 10 аса в срещата, вкара 63 процента първи сервис и спечели 66 процента от точките при разиграването му.

Следващият му съперник е Алекс де Минор. Австралиецът отстрани Кристиан Гарин от Чили с 6:4, 6:2.

Третият в схемата Александер Зверев пречупи бившия водач в ранглистата Анди Мъри и надделя с 6:4, 7:6(4).

Мъри поведе с 3:0 в първата част, но германецът отговори с пет поредни спечелени гейма и след това взе сета. Във втория 34-годишният британец пак дръпна с 3:1, но беше застигнат. Зверев проби за 6:5 и сервираше за мача, но нервите му не издържаха и съперникът направи рибрейк. В последвалия тайбрек немецът беше убедителен и спечели.

На осминафинал Саша ще играе с Гаел Монфис. Поставеният под №14 французин победи южноафриканеца Кевин Андерсън със 7:5, 6:2.