НСА спечели Купата на България по хокей на лед

Хокеистите на НСА (в сини екипи) победиха ЦСКА след продължение.
Снимка: Хокейни новини

Отборът на НСА надделя над ЦСКА с 4:3 след продължение (1:0, 0:1, 2:2, 1:0) и си осигури първото място след първия кръг от националния шампионат по хокей на лед, който се зачита и като турнир за купата на България, с което "студентите" спечелиха трофея.

Победното попадения реализира Александър Гацев в средата на 10-минутното добавено време. Отличен мач направи вратарят на НСА Юри Грошев, който направи 45 спасявания. Стражът на "армейците" Иван Стойнов също се представи много силно и отрази 33 удара.

Емил Залеев даде аванс на "студентите" през първата третина при числено намален състав, но през втората част капитанът Иван Ходулов изравни резултата при числено предимство на леда.

Третият период започна с два гола в полза на НСА, но ЦСКА намали с гол на чеха Ник Ланг, а секунди преди края Ангел Джоров изравни при числено предимство шестима на на четирима, след като "червените" извадиха вратаря си от игра.

В продължението капитанът на Ходулов беше отстранен за 2 минути заради задържане със стик и Гацев се разписа при числен превес.

Така НСА постигна втори ценен успех през седмицата, след като във вторник надделя и над защитаващия титлата си Ирбис-Скейт със 7:2.