Наполи с 3 т. преднина на върха в Италия

Дрис Мертенс бележи за 2:0 за Наполи.

Отборът на Наполи излезе еднолично начело в класирането на Серия А, след като разгроми Лацио с 4:0 у дома в дербито от 14-ия кръг на шампионата.

На стадион "Диего Армандо Марадон" домакините бяха безпощадни и поведоха с два гола още до 10-ата минута след попадения на Пьотър Желински и Дрис Мертенс, а в 29-та минута Мертенс се разписа за втори път. През второто полувреме "орлите", водени от бившия треньор на Наполи Маурицио Сари, нямаха сили да отговорят, а Наполи стигна до четвърти гол чрез Фабиан в 85-та минута.

По този начин възпитаниците на Лучано Спалети вече имат 35 точки, три повече от втория Милан, който вчера загуби домакинството си на Сасуоло. Трети са шампионите от Интер с 31 точки. Лацио заема осма позиция в подреждането с актив от 21 точки.