Емма Нейкова трета на "Сабята на Етрополски"

Емма Нейкова с нейния треньор.
Снимка: БФФехтовка

Българската фехтовачка Ема Нейкова спечели бронз на силния международен турнир „Сабята на Етрополски“, валиден за Европейската купа. Надпреварата се проведе от петък до неделя в зала „София“ в столицата и носеше точки за Европейската купа за кадети и кадетки. Състезанието събра повече от 500 състезатели от 30 държави.

В боя за влизане сред най-добрите 8 Емма се наложи с 15:14 над Занет Ковач от Унгария, а в срещата за място на полуфиналите победи с 15:12 Бетани Бриърли от Великобритания. В полуфинала възпитаничката на фехтовална академия „Васил Етрополски“ се изправи срещу американката Магда Скарбонкевич, която е световна шампионка на сабя за кадетки. Американката спечели двубоя, а Емма извоюва бронзовото отличие.

Много добре се представи още една българка – Калина Атанасова, която се класира на девето място.

България се включи в 13-ото издание на „Сабята на Етрополски“ с повече от 40 фехтовачи във всички възрастови групи.