от 09.00 часа

ЦСКА 1948 се наложи над Пирин

Футболистите на ЦСКА 1948 (в червено) взеха 3 точки срещу Пирин.

Отборът на ЦСКА 1948 победи с 1:0 гостуващия Пирин (Благоевград) в двубой от междинния 17-и кръг на Първа футболна лига, игран в Бистрица.

Ивайло Чочев отбеляза гола за домакините от дузпа в добавеното време на първата част. Георги Гинчев отсъди наказателния удар след консултация с ВАР за нарушение на капитана на Пирин Николай Бодуров срещу Ангел Бастунов в наказателното поле.

В 68-ата минута гостите получиха също право да изпълнят наказателен удар за фаул срещу Станислав Манолев. Самият той стреля от бялата точка, но вратарят Даниел Наумов отрази дузпата.

Попадение на Брахими от Пирин през първата част на спора пък бе отменено след намеса на ВАР.

Така отборът на Николай Киров е десети с актив от 18 точки, а Пирин е на предпоследното 13-о място с 12 точки.