Четири отбора продължават без загуба на световното по хандбал за жени

Хандбалистките на Испания се поздравяват след победата над Япония.

Отборите на Дания, Германия, домакинът Испания и Бразилия продължават без загуба на световния шампионат по хандбал за жени.

В първия си мач от група 2 на втората фаза трикратните олимпийски шампионки от Дания спечелиха срещу Унгария с 30:19 (15:11) и са само на една победа от четвъртфиналите. За тях това е четвърти пореден успех.

Германия надделя над Република Конго с 29:18 (15:7) и също записа четвърта победа, а Чехия загуби от Република Корея с 26:32 (13:20).

В група 4 домакинът и действащ световен вицешампион Испания победи Япония с 28:26 (15:15), записа четвърти успех и се доближи до четвъртфиналите.

По 5 попадения за успеха отбелязаха Александрина Барбоса и Майтане Мартинес. Нацуки Аидзава и Хираку Мацумото се отличиха с по 7 гола за Япония.

В същата група Бразилия спечели срещу Австрия с 38:31 (15:15), а Хърватия надделя над Аржентина с 28:22 (12:14).

Испания и Бразилия са начело в класирането с по 6 точки, а Хърватия има 2.