Стамкос донесе победата на Тампа Бей в Лас Вегас

Стивън Стамкос
Снимка: Yahoo Sports

Стивън Стамкос донесе драматичната победа на шампиона Тампа Бей с 4:3 над Лас Вегас като гост в единствената среща от НХЛ, която не бе отложена заради пандемията. Капитанът се разписа 10 минути преди края на срещата при игра с човек повече.

Андрей Василевски спря 38 удара за лидера на Изток. За успехът вкараха още Габриел Фортие, Пиер-Едуар Белемаре и Антъни Сирели, като така Тампа Бей спечели трета поредна победа и осма в последните девет мача.

Лайтнинг излиза в почивка с актив от 44 точки, като е с най-добри показатели в НХЛ.

Звездата на Лас Вегас Марк Стоун отбеляза два гола, но получи контузия във втория период и не можа да завърши срещата. Николас Рой също отбеляза за домакините, които имаха серия от пет победи. Ший Теодор записа две асистенции, а Лоран Бросоа завърши с 15 спасявания, но това не бе достатъчно да се избегне поражението.