Александър Георгиев пази при нова загуба на Рейнджърс

Александър Георгиев отрази 36 удара срещу Кингс.
Снимка: Ройтерс

Роденият в България руски национален вратар Александър Георгиев отрази 36 удара при загуба на Ню Йорк Рейнджърс с 1:3 срещу Лос Анджелис Кингс в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Това е втора загуба от три мача за нюйоркчаните в началото на най-дългата им серия от гостувания.

Филип Дано, Блейк Лизот и Адриан Кемпе вкараха головете срещу Георгиев, Тревър Муур завърши с две асистенции, а Кал Питърсън спаси 22 удара. Майка Зибанеяд пък отбеляза попадението за Рейнджърс.

Кингс вкараха два гола в първите 3:41 минути на втората третина. Зибанеяд пък намали за Рейнджърс осем минути преди края на последната част, а Кемпе оформи крайния резултат 77 секунди преди сирената.