от 21.00 часа

Реал и Барселона с голово шоу в Рияд

Отборът на Реал надигра Барселона в полуфинал за суперкупата на Испания

Отборът на Реал (Мадрид) спечели с 3:2 срещу състава на Барселона след продължения в полуфинала за Суперкупата на Испания (2:2 в редовното време). За "белия балет" това е пета поредна победа срещу каталунците във всички турнири.

Домакин на надпреварата за Суперкупата на Испания е столицата на Саудитска Арабия Рияд. Победителят от Ел Класико - Реал, ще спори за трофея срещу Атлетико (Мадрид) или Атлетик (Билбао), които ще се срещнат в четвъртък от 21:00 часа българско време.

Винисиус Жуниор даде преднина на "белия балет" с гол в 25-ата минута, а в 42-ата Люк де Йонг се разписа за каталунците. В 72-ата Карим Бензема също прониза Тер Стеген.

В 83-ата минута появилият се на смяна Ансу Фати направи 2:2, а в 98-ата резервата на "белия балет" Федерико Валверде се разписа за 3:2 за тима на Карло Анчелоти.