Ювентус и Лацио на четвъртфинал за купата

Мората от Ювентус бележи от дузпа за 4:1.

Отборът на Ювентус се класира за четвъртфиналите в тазгодишното издание на турнира за Купата на Италия, след като надигра категорично Сампдория с 4:1.

В Торино Хуан Куадрадо даде аванс на „Старата госпожа“ в 25-ата минута, преди Даниеле Ругани да покачи на 2:0 в началото на втората част. Андреа Конти върна надеждите на генуезците, но скоро след това Пауло Дибала и Алваро Мората от дузпа прекършиха гостуващия състав.

Така, възпитаниците на Масимилиано Алегри продължават успешно защитата на трофея си, като чакат победителя от двойката Сасуоло – Каляри в следващата фаза.

Лацио пък надви Удинезе с 1:0 след продължение след гола на Чиро Имобиле. „Орлите“ ще се изправят срещу Милан в четвъртфиналната фаза, а другият ясен мач от последните осем в надпреварата противопоставя Аталанта и Фиорентина.