Сасуоло излъга Каляри и е на 1/4-финал за Купата на Италия

Футболистите на Сасуоло продължават напред в турнира за купата на Италия по футбол
Снимка: туитър

Отборът на Сасуоло се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Италия, след като победи Каляри с минималното 1:0.

Единственото попадение в срещата падна в 18-ата минута и бе дело на Абду Харуи.

В следващата фаза на турнира "зелено-черните" ще срещнат Ювентус.

Каляри създаде първата опасност в срещата. В 17-ата минута Енрике Далберт надскочи всички в наказателното поле, след отлично центриране, и стреля с глава, но топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб.

Само 60 секунди по-късно Сасуоло поведе. Абду Харуи получи страхотен пас от Рожерио в пеналта и с прецизен удар в средата на вратата на остави никакви шансове на стража на гостите.

Домакините можеха да вкарат второ попадение в 37-ата минута, когато Джакомо Распадори стреля силно, но топката срещна лявата греда.

В началото на втората част Каляри стигна до гол, но попадението не бе зачетено заради засада. Половин час преди края на срещата гостите отново се разписаха. Леонардо Паволети се възползва от отличен пас на Найтан Нандес и матира стража на Сасуоло. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което голът не бе зачетен заради засада.

До края на срещата двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до нов гол така и не се стигна.